Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Využití práškových barev

Práškové barvy jsou velmi moderním způsobem povrchové úpravy mnohých materiálů. S práškovou barvou jsme se poprvé mohli setkat v padesátých letech minulého století po objevení procesu fluidizace s tvrdým dnem. Komerčně se tato metoda začala využívat o deset let později. V počátcích se práškové barvy používaly pro lakování pouze v interiérech. Jednalo se o nátěry, které měly být funkční a nikoli dekorativní. Dnes se práškové barvy používají v mnohem širším záběru a nejen v interiérech, ale také exteriérech. Své využití našly v mnoha průmyslových odvětvích, jako je kovodělný průmysl, automobilový průmysl, truhlářství, stavebnictví a silniční značení nebo spotřební průmysl. Využití práškových barev je tedy opravdu široké.
Práškové barvy se staly velmi oblíbené také pro svou nízkou cenu a ekologičnost. Stále častěji je využívají také architekti a designéři, jež chtějí vytvořit unikátní design. Povrchová úprava práškovými barvami je efektivnější, než úprava klasickými mokrými barvami. Mezi další výhody patří absence rozpouštědel, nízké riziko požáru, možnost recyklace odpadového prášku, zvýšená odolnost povrchu na konečném produktu, vysoká tepelná, korozní a mechanická odolnost, atd. Při použití práškových barev na vás čeká nekončené množství variant barev, textury, tloušťky a vzhledu povrchu. Prášková lakovna Praha pro vás vytvoří jedinečný vzhled konečného produktu.
Ty nejlepší služby nabízí Prášková lakovna Albixon. Na webové adrese www.praskovalakovna.cz se můžete podívat na již realizované lakování. Prohlédnout si můžete také jednotlivé druhy práškových barev a online najdete také podrobný vzorník. Můžete si tak rovnou vybrat svou práškovou barvu. V nabídce je i technologie Linka Decoral, která zajistí nezaměnitelný vzhled lakovaného povrchu. Výsledného designového efektu je docíleno pomocí sublimace inkoustu z transferové fólie. Můžete si vybrat mezi dekoracemi napodobující dřevo, mramor, žulu či jiné vzory.

25. 04. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...