Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Markýzy jako ideální ochrana před sluníčkem

Jarní počasí vybízí k úpravě venkovních ploch před domem. Teplé jarní a letní počasí láká k poobědové siestě v podobě pití kávy na terase před domem. Lidé všeobecně v tomto ročním období tráví volný čas na sluníčku, avšak slunečné paprsky umí být také pěkně nepříjemné. V takovém případě se doporučuje nechat si nainstalovat nad oknem či nad balkónem markýzy. Ty můžete umístit rovněž nad dveřmi. Markýzy představují lehkou konstrukci, která neslouží však pouze ke stínění proti slunečním paprskům, ale mají také spoustu jiných výhod. Mezi ty patří zejména jejich vodotěsné vlastnosti. V neposlední řadě jsou také skvělým módním doplňkem. Mohou být buď pevné, nebo výsuvné. Také jejich konstrukce může být velmi rozmanitá. Zakoupit si je můžete buď v klasické podobně, nebo polokazetové, kazetové a košové.

Právě výsuvné markýzy jsou velmi oblíbenou variantou pro zastínění teras, balkónů a zahrad. Pevné markýzy se používají pro zastínění oken. V internetové prodejně Proklima jsou k sehnání rovněž pergoly, látkové fasádní clony a stínění určené speciálně na zimní zahrady. Konkrétní nabídku si můžete prohlédnout na této webové adrese: www.zaluzie-proklima.cz/markyzy-pergoly.

Na této webové adrese si můžete vybírat markýzy z velmi bohaté palety barev i typů látek. Internetová prodejna Proklima disponuje bohatou škálou markýz italských, německých i holandských značek. Nejčastější formou markýz jsou výsuvné markýzy bez kazety s kloubovými rameny. Upevnit je můžete na stěnu nebo strop. Aby vypadaly markýzy stále jako nové, doporučuje se opatřit je ochrannou hliníkovou stříškou. 

10. 03. 2014

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
A co velký slunečník?: Ahoj, markýzy... 0 Renata M. 12. 08. 2014
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...