Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Dveřní kování typu koule se zámkem

Dveřní kování je poměrně důležitou součástí jakéhokoli domu anebo bytu. Jeho volba je docela složitá, protože kování je v nabídce mnohých klasických i internetových obchodů celá řada. Pokusme se jednak zmapovat jednotlivé druhy kování a jednak na konkrétní kování typu koule se zámkem. Toto kování se většinou používá spíše do exteriérů. Není se čemu divit, jelikož tento druh kování je prakticky jednostranný.

Z jedné strany je možné dveří otevírat a z druhé strany to tak jednoduché není. Takovéto specifické dveřní kování není špatné využit na vchodové dveře. Tady jistě najde své opodstatnění stoprocentně. Když jde někdo dovnitř daného domu, je pro něj ideální otevřít si prostřednictvím klíče do dveří. Nevítaný host se dovnitř prostě a jednoduše nedostane. Koule zvenku zajistí do značné míry i potenciální bezpečnostní rizika. Lidé si v současnosti mohou kopit zámek s koulí v celé řadě různých provedení, přičemž jakousi klasikou jsou hlavně zámky a kliky vyrobené z mosazi. Ta vypadá sice poněkud rustikálněji, ale je i přesto hezká. Odolnost mosazi není nezbytné ani nijak zmiňovat, protože je taktéž vysoká. Mosazná kování jsou vhodná do exteriérů.

Do vnitřní části budovy se příliš nehodí a je výhodnější pořídit spíše kování stříbrné nebo kování zlaté pro milovníky lesklých drahých kovů. Volba kvalitního kování ale závisí především na vkusu a zkušenostech lidí, kteří jej požadují. Koupit lze do interiéru i kování plastové opatřené koulí z jedné strany a zámkem ze strany druhé. Vypadá sice lacině, ale svou úlohu bez potíží sehraje. Webové stránky www.kovani-design.cz prozradí více a lze si na nich zakoupit i zboží poněkud neotřelejšího charakteru spadající do oblasti kování. Vyrobeno může být přitom z celé řady kovů a plastů.

28. 12. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...