Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Dveřní kliky a kování

Mnoho lidí si touží koupit zcela novou nemovitost a zařídit si vlastní bydlení snů. Nejvíce se to týká mladých párů a rodin s dětmi, které se „postavili na vlastní nohy“ a odstěhovali od rodičů. Ceny novostaveb, ať už jde o byty či domy, se však šplhají do závratných výšin a pouze movití kupci si mohou pořídit to nejmodernější bydlení následující nejnovější trendy. Lidé se středními příjmy většinou kupují spíše menší byty. Někteří volí bydlení v menších městech a vesnicích, kde jsou obecně nižší náklady na život, jiní se stěhují na okraj velkých měst. Každého nového majitele nemovitosti však čeká stejný úkol – vybavit byt či dům nábytkem a veškerými dalšími doplňky. Do této aktivity patří i výběr klik.

Dveřní kliky by vždy měly ladit s nábytkem, jeho tvary a barvami stejně tak jako kování. Mezi nejběžněji kupované dveřní kování patří štítové. Je velice jednoduché a hodí se do každého interiéru. Jeho podstatou je umístění kliky na štítu, který je podlouhlý oválný nebo hranatý. Skutečně elegantně se jeví hranatý štít s ostrými rohy nebo oválné kování s drobným zdobením na štítu i klice.

Rozetové dveřní kování dominuje novodobým interiérům. Rozety mohou být oválné nebo hranaté a liší se velikostí, zdobením, materiálem a velikostí dírky pro klíč. Rozeznáváme rozety stříbrné, zlaté nebo měděné. Nejkvalitnější jsou vyrobeny z nerezu. Setkáte se i s kombinací nerez a chrom v lesklé nebo matné verzi. Některé domácnosti volí i hliníkové kování, které se vyrábí jak rozetové, tak štítové. Tato kování a kliky zakoupíte v různých barvách, jako jsou bílá, hnědá, zlatá, antik apod.

Nevíte-li si rady, které kování a kliky jsou pro vaši nemovitost nejvhodnější, stojí za to si nechat poradit od bytového designéra. Ten má široký přehled o produktech na trhu a navíc dokáže zkombinovat různé doplňky k vaší spokojenosti.

27. 08. 2012

Související články

České kliky představují evropský unikát


I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové trendy, patří také česká společnost M & T. Na prestižním milánském veletrhu Made Expo 2012 předvedla unikátní koncept, jaký nenabízí jiný evropský výrobce.
12. 11. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Kliky a koule: My už jsme doma... 0 Sandra D. 20. 12. 2012
Kování: Taky jsem si teď domů... 0 Marika D. 17. 12. 2012
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...