Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Doplňky interiéru

Interiér bytu či domu může prozradit značné informace o každém z nás. Nejen, že dle něj lze určit náš sociální status a životní úroveň, naznačí i to, jací jsme jako osobnost. Některé typy lidí mají rádi jednoduchý styl, drobné nepříliš rušivé dekorace a dostatek prostoru. Jiní jsou značně kreativní a jejich interiér bytu je často až futuristicky laděný.

Mnoho žen se snaží interiér vybavit různými doplňky, které jsou muži často vnímány jako zbytečné. Jedná se především o skleněné výrobky, svíčky, dekorační polštářky, obrázky a další ozdoby volně umístěné na stolech, komodách, parapetech a dalších viditelných místech. Všechny výrobky se obvykle vzájemně doplňují a dle žen tvoří ucelený systém výzdoby. To se týká například i výběru klik a kování, které je vybíráno s ohledem na design nábytku, různorodost barev a preference tvarů.  

Mezi nejčastěji kupované typy kování se bezpochyby řadí rozetové. Dle tvaru se dělí na hranaté či kulaté a lze ho pořídit v různých velikostech, barvách a materiálech. Rozeta může být dokonce zdobena jemnou rýhou. Každé rozetě odpovídá tvar kliky ke dveřím. Hranaté kliky působí velmi elegantně, a proto dominují mnoha novostavbám a moderním domácnostem. Kliky se vyplatí pořídit nerezové, přestože jsou dražší. Jejich životnost je však delší a materiál pevnější.

Při zařizování interiéru je nutné dveřní kliky zkombinovat s okenním kováním a kličkami tak, aby tvary, materiály i barvy byly stejné a vzájemně ladily. Vaší fantazii se tedy meze nekladou, a pokud si nebudete s výběrem jisti, určitě se vyplatí zkonzultovat vaše představy s bytovým designérem, který má dostatečný přehled o novinkách na trhu.

15. 08. 2012

Související články

Jak se dělá útulný byt


Hanka Nováková se pustila do zútulňování podkrovního bytu, ale když ani napodruhé nebyla spokojená, napsala radši nám.
03. 10. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Doplňky interiéru: Podle mého... 1 Tomáš 13. 02. 2013
Doplňky: Já mám... 0 Magdaléna 21. 12. 2012
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...