Jak udělat z vašeho bytu bydlení snů?

Automatické bazénové vysavače

Mnohým z vás, kteří nevlastní rodinný bazén, anebo jsou jeho čerstvými majiteli, jistě nadpis článku zapříčinil smíšené pocity. Ale není to žádný vtip, bazénové vysavače opravdu existují, dají se normálně koupit a co víc – výrazně vám usnadní soužití s bazénem. Jeho princip je totiž až směšně jednoduchý – nasává znečištěnou vodu, nečistoty zachytí ve svém filtračním systému, a poté onu čistou vodu vypustí opět nazpět. Ti z vás, kteří tedy bazén na zahradě mají již nějaký ten pátek, pravděpodobně dosud slyšeli pouze o poloautomatických, anebo čištění bazénu prováděli úplně klasicky, tedy s pomocí nejrůznějších speciálních kartáčů na teleskopické tyči či síťek na zachytávání nečistot plovoucí na hladině a podobně. Tyto techniky lze samozřejmě stále používat, jejich účinnost je nezměněná, ovšem spotřeba času plus vaše zapojení do samotné akce čištění je mnohonásobně vyšší.

Automatické vysavače využijete především tehdy, máte-li bazén větších rozměrů, a tedy ruční čištění by vám dalo pěkně zabrat. Samozřejmě, že se dá použít i na menší bazény. Na tvaru či velikosti bazénu v podstatě nezáleží. Vysavač je, dá se říct, úplně samostatný – vy pouze předem zvolíte jeden z programů – například vyžadujete-li dlouhé a důkladné čištění, či vám momentálně stačí krátké a rychlé… A už se o vysavač dále nezajímáte. Ten si sám vykonává svou práci. A pokud vás právě napadlo, jestli je to bezpečné, odpovídám – ano, je. Výrobci garantují jejich bezzávadnost už jen tím, jaké materiály a technologie zvolí. Řídící jednotku každého automatického vysavače tvoří nízkovoltážní elektrický robot, a ten vždy prochází těmi nejpřísnějšími bezpečnostními kontrolami, zda splňují elektrické standardy. Uvažujete-li o koupi nějakého bazénového příslušenství, jistě by automatické vysavače neměly stát v pozadí.

Největší výběr nejen bazénových vysavačů, ale i dalšího příslušenství naleznete na internetové stránce www.bazeny.cz. Tento e-shop patří zavedené firmě s dlouholetou tradicí, kterou znáte pod názvem Albixon. Tato stránka je navíc vylepšena i o nesčetné množství návodů, rad a tipů, které vám napomohou v lepší a efektivnější péči o bazén.

30. 04. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Koberce - už ne ode zdi ke zdi
Málo platné, největší popularitu už mají za sebou a jejich ústup ze slávy má na svědomí neustále...
(20. 11. 2012)
České kliky představují evropský unikát
I kliky neboli dveřní a okenní kování se mění a podléhají módě. K těm, kteří udávají světové...
(12. 11. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

zastresení (22. 11. 2016)
Máme od nich ten model Klasic. Jednodichost.
zastreseni (17. 11. 2016)
tak to je parada a máte nejaký jejich klasický...
zastřešení (12. 01. 2016)
I tak děkuji pro mě hlavní bylo zeptat se na...